środa, 21 kwietnia 2010

Margarita*

fot. stevesfrozenchillers.com

Ciężko znaleźć cocktail, który miałby większą liczbę ojców (matek) niźli margarita. Wiele z historii traktujących o początkach tego cocktailu jest odrzucanych przez szersze grono barmanów, wiele jednak znajduje licznych zwolenników, dlatego też wymienię najpopularniejsze nazwiska posądzane o popełnienie pierwszej margarity:
- Barman "Willie" (1934 rok) dla Marguerite Hemery
- Danny Negrete (1936 rok) dla Margarity, przyszłej szwagierki
- Don Carlos Orozco (1941 rok) dla Margarity Henkel, córki niemieckiego ambasadora
- Enrique Bastate Gutierrez (wczesne lata 40.) dla Rity Hayworth, naprawdę nazywającej się Margarita Cansino
- Francisco "Pancho" Morales (1942 rok) dla nieznanej kobiety, która zamówiła cocktail Magnolia, jednak barman nie pamiętał receptury i przygotował omawiane dzieło.
- Santos Cruz (1948 rok) dla Peggy (Margaret) Lee
- Margaret Sames (1948 rok); miał to być jej sztandarowy drink
Jak widzicie "autorów" oryginalnej receptury jest niezwykle wielu, a możliwości rozstrzygnięcia kto jest prawdziwym brak.
Kilka słów o szkle do margarity. Jak łatwo zauważyć jest to jedyny cocktail, który doczekał się specjalnego i kojarzonego wyłącznie z nim kieliszka. Jest to tak naprawdę wariacja na temat szkła do win musujących, wzoru niezwykle popularnego w przeszłości, a obecnie nieco zapomnianego. Tak naprawdę margeritę można podawać w wielu rodzajach szkła, min. w cocktail'ówkach, czy kieliszkach do wina.

Co?
Tequila - 40 ml
Cointreau - 20ml
Sok z limy lub cytryny - 15 ml

Jak?
Wszystkie składniki umieszczamy w shakerze z lodem, wstrząsamy i przelewamy do schłodzonego kieliszka z przygotowaną crustą z soli.

Kiedy?
A w Meksyku jest zimno, czy ciepło?

Rada:
Tworzenie smakowej margarity jest niezmiernie proste i sprowadza się do dodania wybranego owocu do podanych ingrediencji i zblendowania wszystkiego z odrobiną lodu. Najpopularniejsze margarity smakowe to min.: Strawberry Margarita, Orange Margarita, Watermelon Margarita, Kiwi Margarita, Banana Margarita i wiele innych.

*Standard IBA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

  © Blogger templates ProBlogger Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP