środa, 6 maja 2009

Malbec Barrica

Malbec Barrica - niepozorne wino stołowe.
Ładna, estetyczne i nieprzesadzona buteleczka.Costers del Segre na mapie Katalonii.

Wino niepozorne przez wzgląd na fakt, iż nie jest winem mogącym pochwalić się rocznikiem. Owszem, jak wiemy, powstają wielkie wina, które nie posiadają tych czterech magicznych cyferek, są to jednak wina charakterystyczne, jak np. Szampany. To jednak jest wino zwykłe, produkowane w sposób nie odbiegający od powszechnych standardów dla win czerwonych. Po prostu wino stołowe.
A jednak przyjemnie mnie zaskoczyło. Okazało się winem smacznym i odbiegającym od powszechnie obecnego u nas wzorca importowanych win stołowych - miałkie, nijakie, płaskie i bezbarwne sikacze.
Malbec Barrica ma barwę krwisto-bordową, z widoczną młodością na brzegach. Wizualnie nie onieśmiela, ale i nie razi. Zastanawia jedynie intensywność barwy.
Bukiet tego wina to mieszanka owoców leśnych (jeżyny, maliny) i czereśni. W nosie lekko słodkawe, przypomina nieco wina półsłodkie.
Dopiero smak tego wina zdradził mi, iż nie jest to, ot takie sobie, wino stołowe. Dominuje w nim wiśnia, jednak nie na tyle, aby nie pozwolić przebić się innym aromatom. Dzięki temu miałem okazję poczuć - nie nazbyt intensywne - jeżyny, goździki, lawendę i drewno. Przyznać muszę, że jest to całkiem przyjemne połączenie, które pozwala czerpać przyjemność z obcowania z tym winem.
Kończąc butelkę Malbec Barrica uzmysłowiłem sobie, iż to wino idealnie pasuje do mojego wzorca wina codziennego. Mocne w smaku, jednak nie nazbyt skomplikowane pozwala cieszyć się sobą, bez zbędnych refleksji oraz wywodów.
Niestety Malbec Barrica nie jest w tym czasie obecny na polskim rynku. Butelkę, którą miałem okazję pić dostałem w prezencie, za co serdecznie na tym forum dziękuję. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję kupić Malbec Barrica, to nie wahajcie się, gdyż w jego wypadku cena jak najbardziej nie odbiega od jakości. Polecam.
Szczegóły:
Nazwa:Malbec Barrica
Producent:
Kraj, Region: Hiszpania, Katalonia, Costers del Segre DO
Szczep: Malbec
Rodzaj: czerwone wytrawne
Beczka: tak
Polecam do: solo i wszystko z czerwonego mięsa
Nagrody: nie
.
Ocena: 82/100
Bodegas Raimat - jedna z winnic w regionie Costers del Segre

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

  © Blogger templates ProBlogger Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP