środa, 27 maja 2009

Javier Asensio Tinto 2004

Z braku zdjęcia butelki z rocznika 2004, rocznik 2003. Jeśli ktoś ma pragnienie wiedzieć jak wygląda butelka 2004, może w wyobraźni zastąpić cyfrę "3", cyfrą "4" i gotowe. (fot. Vinners.pl)

Za oknem pozornie straszy deszczowa smuta - pozornie, gdyż jest przyjemną odmianą w męczącym ciągu upalnych i palących dni majowych. Przede mną monitor i klawiatura, obok kieliszek Javiera Asensio Tinito 2004. Misja - spójny i krótki opis wina, które na peany i rozbudowane opisy nie zasługuje. Żeby uniknąć dygresji od dygresji i zbyt obfitych wywodów myślowych od razu przejdę do rzeczy.
Barwa tego wina, to mocna wiśnia - ciemna i esencjonalna, estetycznie sycąca wzrok i ciesząca zmysły.
Bukiet Tinito 2004 ma niezwykle intensywny, wylewający się z kieliszka, nawet przy niewielkiej ilości trunku wprowadzonego do tego naczynia. Na początku wyraźnie wybijają się wiśnia i liście porzeczki, co w sytuacji konsumpcji bez dodatku w postaci posiłku, jest meczące i zbyt nachalne dla receptorów organoleptycznych. Po chwili pojawia się aromat waniliny i nuta czerwonych, jeszcze niedojrzałych owoców winnych.
W smaku wino nieskomplikowane: odrobina drewna, podparta wiśnia i młodymi winogronami. Finisz krótki, cierpki i zdecydowany.
Generalnie Javier Asansio Tinito 2004 jest winem przyjemnym, jednak nie wskazanym do spożycia solo. Jest to typowo obiadowe wino, które ja sam widzę w towarzystwie czerwonych ciężkich mięs, oblanych niezbyt ciężkimi sosami.
Szczegóły
Nazwa: Javier Asensio Tinto 2004

Producent: Asensio Vinedos y Bodegas
Kraj, Region: Hiszpania, Navarra, DO
Szczep: Tempranillo
Rodzaj: czerwone wytrawne
Beczka: tak
Polecam do: cięższe czerwone mięsa
Nagrody:

Ocena: 80/100

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

  © Blogger templates ProBlogger Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP